Nový ředitel ČT, změna k lepšímu?

Dne 7. 6. 2023 byl zvolen na Kavčích horách nový generální ředitel České televize. Dosavadní ředitel ČT Petr Dvořák byl v této pozici od roku 2011. Nový generální ředitel ČT Jan Souček nastoupí do své funkce 1. 10. 2023. Pracuje v ČT v Brně, kde začínal v roce 2011 jako moderátor pořadu Dobré ráno. Od roku 2014 je ředitelem Televizního studia Brno. Na volbě nového generálního ředitele Jana Součka se podílela 15 členná Rada ČT. Nový generální ředitel získal v posledním kole hlasování 11 hlasů z 15. V budoucím období svého působení v České televizi plánuje řadu změn. Chce například nabídnout nevyužité prostory na Kavčích horách k pronájmu. Plánuje i programové změny, kdy by politicky zaměřené zprávy měl nahradit obsah o školství, ekonomice a zemědělství. Chce se zaměřit na rozvoj platformy iVisílání. Na realizaci změn v ČT bude mít Jan Souček 6 let. Můžeme se tedy těšit na novou tvář České televize.

Zdroj: Novinky.cz