Bridgerton: Trojice vášnivých sérií na Netflixu

Série Bridgerton, produkovaná společností Netflix, se stala hitem a způsobila doslova bouřlivou reakci mezi diváky po celém světě. Vytvořená podle stejnojmenné série knih od autorky Julie Quinnové. Tento sériový hit nabízí divákům směsici romantiky, intrik a dechberoucích kostýmů, které je přenášejí do elegantního světa regentství.

Nicméně, co dělá Bridgerton opravdu výjimečným, je jeho schopnost přetvořit tradiční žánr historického dramatu. Seriál se nebojí lámat konvence a přinášet moderní pohled na témata jako je feminismus, rasová diverzita a sexuální orientace. Zároveň si udržuje kouzlo dobového románu a nabízí divákům únik do světa plného romantiky a intrik.

Bridgerton si rychle získal oblibu diváků a stal se jedním z nejsledovanějších seriálů na Netflixu. Jeho unikátní směsice lásky, dobrodružství a společenského drama oslovuje publikum po celém světě a otevírá dveře nové éře historických seriálů. S jeho druhou řadou v plánu se můžeme těšit na další dobrodružství a intriky v elegantním světě Bridgertonů.

Děj seriálu se odehrává na přelomu 18. a 19. století ve Velké Británii. Soustředí se na rodinu Bridgertonů: Violet, vdovu Lady Bridgertonovou, čtyři syny Anthonyho, Benedicta, Colina a Gregoryho, a čtyři dcery Daphne, Eloise, Francescu a Hyacint.

Jak si mladé dívky coby debutantky poradí se svou budoucností, přízní u samotné královny a jaké všemožné milostné pletence hlavní postavy seriálu čekají, odhaluje už první série.

1.Daphne Bridgertonová a Simon Basset

První série Bridgerton se zaměřuje na lásku mezi Daphne Bridgertonovou a Simonem Bassetem, vévodou z Hastingsu. Jejich vášnivý a komplikovaný vztah je naplněn intrikami a emocemi, přičemž se musí vyrovnat s politickými hrami a společenskými očekáváními. Série zachycuje jejich cestu k lásce a sebeobjevení v prostředí londýnské aristokracie, kde se musí vyrovnat s mnoha překážkami.

Simon Basset, vévoda z Hastingsu, vymyslel plán, jak se zbavit všech dohazovačů a vdavekchtivých dívek ze společnosti. Předstírá náklonnost k půvabné Daphne Bridgertonové, mladší sestře svého přítele, s níž uzavře dohodu, že se jí bude naoko dvořit. Přestože nemá v úmyslu se oženit, na té dívce je něco, co mu zrychluje srdeční tep. Daphne brzy zapomene, že jejich námluvy jsou pouhá přetvářka. Postupem času se do temperamentního šlechtice doopravdy zamiluje. Musí však za každou cenu zabránit tomu, aby jí pohledný vévoda, který se zapřisáhl, že zůstane navždy svobodný, nezlomil srdce.

Simon Basset a Daphne Bridgertonová

2. Anthony Bridgerton a Kate Sharma

Druhá série Bridgerton se zaměřuje na staršího bratra Daphne, Anthonyho Bridgertona, a jeho složitý vztah s Kate Sharmou. Jejich příběh je plný napětí a vášně, přičemž se musí vyrovnat s rodinnými povinnostmi, společenskými očekáváními a nečekanými city. Série přináší nové dramatické zvraty a romantické momenty, které udržují diváky na pokraji sedadla.

Rok 1814 slibuje rušnou společenskou sezónu a vikomt Anthony Bridgerton má nejvyšší čas se oženit. Dokonce se už rozhodl, kterou z mladičkých debutantek si vybere – vyhlášenou krásku Edwinu Sheffieldovou. Jedinou překážkou je starší sestra jeho vyvolené, Kate – ta nejvšetečnější žena, jaká kdy poctila návštěvou londýnský ples. Tato troufalá intrikánka ho dohání k šílenství svým odhodláním překazit mu zásnuby, ale když Anthony zavře v noci oči, Kate ho stále víc pronásleduje v neuvěřitelně erotických snech… Vybral si vikomt za nevěstu tu správnou sestru? A co Kate? Dokáže toto rázné děvče ochránit před zpustlým ničemou Anthonym nejen sestru, ale i samu sebe? Zvlášť, když při každém setkání s ním pociťuje takový hněv a takovou touhu? Když se Anthonyho rty dotknou jejích, není si už jistá ničím…

Anthony Bridgerton a Kate Sharma

3. Collin Bridgerton a Penelope Fetheringtonová

Třetí série Bridgerton se zaměřuje na mladšího bratra Daphne, Collina Bridgertona, a jeho lásku k Penelope Featheringtonové. Jejich příběh je plný tajemství, přátelství a lásky…Třetí série však vyšla nedávno, a to ke všemu jen polovina, tedy 4 díly. Na další 4 díly si musí netrpěliví diváci počkat celý měsíc…

Collin Bridgerton a Penelope Fetheringtonová