Videohra Dadish – ředkev hledající své ředkvové potomky

Videohry už dnes patří do života většiny z nás. Já jsem například vyrůstala na arkádových plošinových adventure hrách, jako je Rygar nebo Slime World na konzoli Lynx od Atari games, nebo na hře Super Mario na Nintendu 3DS, možná proto jsou do teď hry s těmito žánry mé nejoblíbenější. Videohra, o které budu mluvit tyto žánry splňuje a je navíc minimalistická a snadno pochopitelná.

Dostupnost videohry Dadish

Tato videohra je pro Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, ale i Android nebo iOS. Na Steamu se cena různých dílů hry pohybuje od 2€ až do 10€, na ostatních konzolích pak okolo 10€ u všech dílů hry. Pro Android a iOS jsou všechny díly zdarma a offline. Podle mého názoru se jedná o jednu z nejlepších her na telefon.

O čem video hra je a jak jsou sestaveny její díly?

Název videohry je kombinací slov „radish” a „dad”, což samo osobě vysvětluje příběh hry. Jedná se o ředkev-tatínka, který hledá své ztracené ředkvové-děti. Na konci každého levelu najde Dadish jedno dítě, se kterým má krátký vtipný rozhovor. Po cestě za dětmi musí překonávat různé překážky nebo se utkávat s „junk food villains” – různými druhy nezdravého jídla, které na něj útočí.

Videohra má tři díly, každý má 50 levelů, včetně 43 levelů s bonusovými hvězdičkami a pěti levely obsahujícími takzvaný boss fight. Každých 10 levelů se navíc obměňuje biom, ve kterém se cesta Dadishe odehrává. Dalším trochu speciálním dílem této videohry je Daily Dadish, kde si člověk může každý den zahrát nový unikátní level. Když dosáhnete požadovaného času, dostanete hvězdičku, za ty si lze pořizovat jiné postavičky, se kterými můžete hrát. Díly jsou tedy celkem 4 a všechny byly spuštěny v posledních třech letech. Čas, za který člověk odehraje jeden level se samozdřejmě liší, ale pohybuje se od 30 sekund do 3 minut. 

Troufla bych si říct, že Dadishe si oblíbí každý hráč bez ohledu na věk. Mě narozdíl od spousty jiných videoher Dadish neomrzel ani po delší době, a ještě člověk může hrát každý den úplně nový level. Jsem s touto videohrou více než spokojená.

Napište odpověď