Muž dostal doživotí za zavraždění své rodiny

Dnes rozhodl senát brněnského krajského soudu, pod vedením soudkyně Jaroslavy Bartošové, že dostane jednatřicetiletý muž doživotí ve vězení za své spáchané činy.

Muž nejprve zavraždil pobodáním svého dvaačtyřicetiletého bratra, který nicnetušíc seděl u počítače. Poté zabil svou dvaadavcetiletou sestru, po tom co přišla domů v předsíni. Vše v předsíni poté uklidil, aby nevylekal další příchozí členy rodiny. Dalším příchozím byla jeho sedmnáctiletá sestra, kterou nezabil, pouze ji zavřel na záchodě a sebral ji telefon. Poté vstoupil jeho otec, kterého pobodal hned ve dveřích. Otce, který vypadl na ulici, dále bodal nožem, před očima čtrnácitiletého kolemjdoucího chlapce. Chlapec se snažil marnězavražděného oživovat a volal pomoc. Násilník po spáchání vraždy vešel zpt do bytu a odevzdaně čekal na policii.

Pachatel bydlel se svou rodinou v jednom bytě, avšak izolovaným životem ve svém pokoji. Nepomáhal v domácnosti, s nikým se nebavil a nechodil do práce. Poté co jeho rodina zjistila, že prodal svůj zděděný podíl na bytu, vyzvala ho k tomu, aby se odstěhoval. Toto vnímal pachatel jako křivdu a jako narušení jeho dosavadního života. Podle odborníků má muž schizoidní poruchu osobnosti.

Při výšetření pachatel uvedl, že neměl při vraždění žádné pocity, cítil ke všem třem nenávist. Mladší sestru ušetřil, jelikož tolik netlačila na jeho vystěhování.

zdroj: novinky.cz, idnes.cz