Poprvé je ve Velké Británii vítr hlavním zdrojem energie.

Podle BBC výzkum londýnské univerzity Imperial College dokazuje, že v Británii poprvé vyrábějí větrné turbíny více elektrické energie než plyn. Většina větrné energie má původ v pobřežních vodách, konkrétně je vyráběna na větrných farmách.

Zároveň se zde v dubnu podařilo získat rekordní množství sluneční energie. Spojené království si stanovilo cíl, a to, že do roku 2035 dosáhne nulových emisí v oblasti produkce elektřiny.

Pro omezení či zmírnění důsledků klimatických změn je přechod na obnovitelnou energii klíčový. Tento krok zároveň může Británii dovést k nezávislosti v otázce dovozu paliv.

Elektřina však zahrnuje jen 18 procent celkových energetických potřeb Velké Británie. Například k vytápění domácností využívá většina obyvatel plyn. Vláda se však snaží o změnu v podobě přechodu na tepelná čerpadla na elektřinu.

Elektřina však zahrnuje jen 18 procent celkových energetických potřeb Velké Británie. Například k vytápění domácností využívá většina obyvatel plyn. Vláda se však snaží o změnu v podobě přechodu na tepelná čerpadla na elektřinu.

Elektřina však zahrnuje jen 18 procent celkových energetických potřeb Velké Británie. Například k vytápění domácností využívá většina obyvatel plyn. Vláda se však snaží o změnu v podobě přechodu na tepelná čerpadla na elektřinu.

Elektřina však zahrnuje jen 18 procent celkových energetických potřeb Velké Británie. Například k vytápění domácností využívá většina obyvatel plyn. Vláda se však snaží o změnu v podobě přechodu na tepelná čerpadla na elektřinu.

Elektřina však zahrnuje jen 18 procent celkových energetických potřeb Velké Británie. Například k vytápění domácností využívá většina obyvatel plyn. Vláda se však snaží o změnu v podobě přechodu na tepelná čerpadla na elektřinu.