Čip v mozku ano, či(p) ne?

Společnost Elona Muska s názvem Neuralink dlouhodobě pracuje na čipu N1, který by byl implantován do mozku. Tento čip má být prý kosmeticky neviditelný a měl by mít vlastnost ovládání Vašich mobilních zařízení, nebo pomoci při poranění mozku. Implantát bude napájen malou baterií a nabíjen bezdrátově z indukční nabíječky. Elektronika a čipy, které jsou použity v tomto implantátu, mají být nenáročné na využití energie z baterie a celý implantát je chráněn obalem, aby nedošlo k jeho poškození. Měl by zpracovávat nervové signály pomocí 1024 elektrod na 64 vláknech, které následně bude bezdrátově přenášet do Neuralink Application. Aplikace tato data dekóduje a do čipu pošle signály a akce, které by měl mozek vykonávat. Jelikož je tento čip N1 velmi citlivý a malý, tak musí být voperován speciálním robotem společnosti Neuralink. Tento robot vloží implantát do mozku pomocí jehly, která je tenčí než lidský vlas.

Donedávna byl tento čip pro nás pouze plánem do budoucna. Ale společnost Neuralink na Twitteru prohlásila, že získala úřední povolení na testování čipů N1 na lidech. Úřad pro kontrolu potravin a léčiv se k prohlášení zatím nevyjádřil.

Teď už je jen otázkou, jestli se do tohoto projektu nějací lidé přihlásí.

Napište odpověď