Mistrovství světa v ledním hokeji 2024

Mistrovství světa v ledním hokeji se po 9 letech vrátilo zpátky do Česka! V období od 10. do 26. května se v pražské O2 aréně a ostravské Ostavar aréně utkají týmy 16 zemí světa, některé stabilně zavedené v nejvyšší hokejové soutěži a některé méně tradiční mužstva. Mezi ty patří třeba týmy Francie, Velké Británie nebo Polska, které je na MS nováčkem.

Celou základní část odehraje česká hokejová reprezentace v Praze, kde se hráči postupně utkají s reprezentacemi z Finska, Norska, Švýcarska, Dánska, Rakouska, Velké Británie a z Kanady. Vstupenky na „české” zápasy už jsou vyprodané, rychlost, s jakou se prodaly, překonala rekord. Lístky byly vyprodané už během 90 minut od zahájení prodeje. S tím souvisí i vysoká návštěvnost celého mistrovství, která pravděpodobně také překoná všechny dosavadní historické rekordy. Přesto jde stále ještě koupit lístky na ostatní zápasy, i když i u těch už zbývá v prodeji jen pár. Hráči se tak mohou těšit ze skvělé kulisy, kterou čeští, ale i zahraniční návštěvníci mistrovství v každém zápase vytváří. Trenér českého národního týmu, Radim Rulík, oznámil 5.května finálovou soupisku na domácí mistrovství. Český reprezentační tým v průběhu mistrovství dále doplňují hráči z NHL. Logem letošního mistrovství se stal usměvavý puk se sloganem „Heard of the game”(„Srdce do hry”). Maskoty se i pro letošní rok stali pohádkoví Bob a Bobek, kteří ve své plyšové formě baví diváky svými tanečními kreacemi na každém zápase. Mistrovství, kterým zatím český tým prochází úspěšně a míří k postupu, zahájil i prezident Petr Pavel, který také navštívil několik zápasů se svou manželkou Evou. Mistrovství bude dále pokračovat play-off zápasy postupujících týmů a my budeme doufat, že českou reprezentaci uvidíme se zlatými medailemi na krku v neděli 26. května.