Skateboarding v Praze

Předsudky:

Někteří lidé mají vůči skejťákům často negativní předsudky spojené se špatnou zkušeností s některými z nich. Když jedete se skejtem v tramvaji, hodně lidí se na vás dívá odpudivým pohledem a někdy přijdou i nepříjemné narážky, či urážky. Je pravda, že někteří skejťáci jsou vandalové nebo neslušní lidé, ale to přece neznamená, že je to dělá ze všech, co jezdí na skejtu. Naopak z vlastní zkušenosti vím, že ve skejtové “kultuře” se najde spoustu skejťáků, kteří jsou slušní, pozitivní a příjemní lidé. Často jsou ale všichni skejťáci spojováni s drogami, násilím a porušováním zákonů. Skateboarding je přitom od roku 2020 součástí letních olympijských her. Je to také vynikající cvičení, které kombinuje kardio, silový a balanční trénink. Jinými slovy je to zábavný způsob, jak se dostat do kondice, zpevnit tělo, zlepšit celkové zdraví a přitom si užívat. Člověk k tomu může potkat spoustu nových přátel a kamarádů.

Skateparky v Praze:

V praze je hned několik skateparků, k hlavním z nich patří např. Stalin Skate Plaza na Letné, Mystic Skatepark Štvanice, Skatepark Stromovka nebo Skatepark Folimanka. Jsou to super místa, kde se učit na skejtu, ostatně to jde i kdekoli jinde a pro začátečníky se ani nedoporučuje začínat ve skateparku. Často je moudřejší trénovat na ulici s dobrým, hladkým povrchem a nějaký tím patníkem či retardérem. Výše zmíněné skateparky mají velmi rozdílné překážky. Podle toho se pak rozdělují na skateparky a street parky.

Skateboarding v posledních letech:

V posledních letech se skateboarding velmi popularizoval a rapidně vzrostl počet skejťáků, především u mladistvých. To může být také díky internetu, videa o skateboardingu se na YouTube objevují stále ve větším množství a s větší sledovaností. Za tím může stát i fakt, (jak už je psáno výše), že sport Skateboarding je od roku 2020 obsažen v letních olympiádách.