Chování Kanyeho Westa

Ye (Kanye Omari West) je americký rapper, producent, designer a návrhář. Patří mezi nejznámější a nejvlivnější rappery vůbec. Velmi ovlivnil vývoj Hip-hopu.

V říjnu 2022 pronesl několik antisemitských prohlášení, a také si vzal na svou módní přehlídku Paris Fashion Week tričko s nápisem „white lives matter“, čímž poukazoval na hnutí Black lives matter. V té době američtí konzervativci šli sloganem „white lives matter“ proti tomuto hnutí. Snažili se tím naopak propagovat myšlenku důležitosti života bělochů.

Také je velkým problémem, že Ye má velkou fanouškovskou základnu v mladé generaci. Ta jeho názory často slepě následuje. Ye je pro ně někdo jako Bůh.

Kvůli tomu s ním ukončily spolupráci značky Adidas, Gap a Balenciaga, nebo nahrávací společnost Def Jam. Ye tím přišel o  spoustu peněz a jeho jmění tím kleslo z okolo 2 miliard na 400 milionů dolarů. Tím přišel o titul bilionáře. Kvůli jeho výrokům, byl zablokován na sociálních sítích Twitter a Instagram.

V rozhovoru s dezinformátorem Alexem Jonesem, dokonce chválil Hitlera.

„Ten chlap vymyslel dálnice, vynalezl mikrofon, který používám jako hudebník – nemůžete říct, že neudělal nikdy nic dobrého. Každá lidská bytost přinesla na svět něco cenného. Zvlášť Hitler.“

Také dodal, že má Hitlera vlastně rád. Aby toho nebylo málo, tak na svém Twitter účtu (kde byl v tuto dobu zase odblokován díky Elonu Muskovi, který koupil Twitter), zveřejnil fotku, na které je Davidova hvězda se svastikou uprostřed. Jeho Twitter účet byl zase okamžitě zablokován.

I přes všechno, co se okolo Ye dělo, jeho hudba zůstane na spotify. Výkonný ředitel Daniel Ek uvedl, že jeho hudba na spotify tam bude nadále, protože ta s nenávistnými projevy nemá nic společného. Kdyby Ye vydal něco, v čem by se objevily jeho antisemitské názory, tak by byl obsah ihned odebrán.