Čermák byl odsouzen na 5.5 roku za podporu terorismu.

Na 5,5 roku byl dnes odsouzen Tomáš Čermák. Plzeňský soud ho nepravomocně odsoudil za podporu a propagaci terorismu. Čermák minulý rok na svém Facebooku volal po použití násilí ve snaze zabránit tomu, aby byl schválen pandemický zákon. Podle Čermáka šlo o nadsázku.

Státní zástupce se vzdal práva na odvolání, Čermák se proti rozsudku hodlá odvolat. „Čekali jsme to. Není možné v tomto státě vyhrát, protože to jsou všechno politické zakázky,“ reagoval Čermák na rozsudek.

Státní zástupce Bílý mu ale nevěří. „Nespatřoval jsem u něj nějakou sebereflexi. Snažil se dnes své jednání zveličovat, ale já jsem v jeho jednání nespatřoval žádnou nadsázku,“ řekl Bílý ČTK.

„Ani jeden z členů senátu žádnou nadsázku v tom videu nenašel. Video bylo velmi opravdové, projev obžalovaného velmi rozhořčený, velmi zlý, vulgární. Dosáhlo intenzity a společenské škodlivosti takové, že se jedná o trestný čin, veřejně podněcoval ke spáchání teroristického činu,“ prohlásil předseda trestního senátu Tomáš Bouček.

Nejedná se o Čermákův první rozsudek. Minulý rok byl pravomocně odsouzen za nenávistné výroky v souvislosti s válkou na Ukrajině. A momentálně je součástí soudního řízení, kde je spoluobviněn z nebezpečného pronásledování a výtržnictví.

Napište odpověď