Zabil přítelkyni a pobodal její rodiče!

Drogy, psychické problémy a střetnutí dvou lidí podporujících se ve svých nejčernějších obavách. To přesně byla směs výbušného koktejlu, který vedl k rodinné tragédii v Brně. Teprve jednadvacetiletý Robert Rous nejprve pobodal rodiče své kamarádky, dívku potom zabil a následně se pokusil o sebevraždu. Brněnský krajský soud ho poté, co se ke všemu přiznal, poslal na 18,5 roku do vězení.

Rous se se zavražděnou znal, vídali se a oba sdíleli negativní životní pocity a vzájemně se utvrzovali v tom, že nikoho nezajímají. Také se báli, že je někdo pronásleduje a že je někdo chce zabít. Týdny před vraždou spolu prožívali velice intenzivně. V den vraždy předpokládali, že v domě budou sami a že někam utečou, ale místo toho přišli rodiče zavražděné. Poté následovala poměrně nepřehledná situace, kdy Rous pobodal a pořezal rodiče a poté mu údajně dívka řekla, že teď je na řadě ona. Vrah se pokusil poté zabít i sebe, způsobil si několik poranění, ale přežil. Rodiče přežili díky včasnému zásahu lékařů, kteří je operovali.

Soudce při odůvodnění rozsudku uvedl, že snad existuje šance, že Rous bude schopen žít po vykonání trestu řádný život. S ohledem na kvalifikaci činu mu hrozilo 15 až 20 let, případně výjimečný trest.