Útočník v Tel Avivu střílel a najížděl autem do lidí

Na přímořské promenádě v Tel Avivu útočník v pátek střílel a najížděl autem do lidí. Izraelské ministerstvo zahraničí čin označilo jako teroristický útok. Vše se odehrálo na dvou místech hojně navštěvované části města, uvádí The Times of Israel. Podle telavivské policie útočník srazil na pěší zóně spoustu lidí. Jak uvedl deník Haarec, útočník je mrtvý. Obětí se stal třicetiletý turista z Itálie a mnoho dalších bylo zraněno. Policie nyní zjišťuje jeho motiv, místo činu rovněž prohledává kvůli důkazům. Celá oblast byla ihned uzavřena a podle velitele telavivské policie už není možné, aby se v místech nacházeli další útočníci. Pro útoky spáchané Palestinci Izraelské úřady používají termín „teroristický čin“. Deník Haarec napsal, že podezřelým útočníkem je izraelský Arab z obce Kafr Kásim na okupovaném Západním břehu Jordánu.

zdroje: https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/utok-tel-aviv-zemrel-jeden-clovek-teroristicky-cin_2304072151_gen

Napište odpověď