Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo trailer k protiofenzivě

V neděli odpoledne zveřejnila náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Malajarová na Telegramu video. Na na něm můžeme vidět pár záběrů s ukrajinskými vojáky gestikulující s prstem před ústy aby byl divák ticho. Celé video trvá pouze necelých třicet vteřin. Má znázorňovat jak bude už dlouho plánovaný protiútok nečekaný a tichý. Protiútok nebude nijak oficiálně oznámen.

Zelenskyj v rozhovoru pro Wall Street Journal, který vyšel v sobotu, prohlásil, že Ukrajinci jsou připraveni protiofenzivu spustit. Také zmínil opoždění akce z důvodů čekání na dodávku zbraní.

Video přessdílel také Oleksii Reznikov na svém twitteru účtu, s citací skladby Enjoy the Silence od Depeche Mode o tom, že slova jsou nepotřená a nadělají pouze škodu. Možná je to také narážka a varování aby média byla opatrná a nezveřejňovali citlivé informace týkající se ukrajinských protiakcí.