Mapa noční oblohy do kapsy, aneb planetárium ve vašem chytrém telefonu.

Milí čtenáři, pokud se tento rok chystáte v létě na pozorování hvězd, ale nevyznáte se v souhvězdích a dalších vesmírných úkazech, je tato aplikace přesně pro vás. Stellarium Mobile je totiž aplikace pro chytrá mobilní zařízení, která vám ukáže vše, co by vás na noční obloze mohlo zajímat.

Stellarium byl původně počítačový program simulující planetárium vyvinutý v roce 2001. Kvůli praktičnosti však vznikla také aplikace Stellarium Mobile, která, jak už název napovídá, je určená pro chytré mobilní telefony. Získala si u lidí velkou oblibu, napříč všemi generacemi a není se čemu divit.

Už po prvním použití aplikace jsem byla naprosto nadšená a asi by mě překvapilo, kdyby někdo nebyl. Je totiž opravdu jednoduchá na používání, a pro mě byla už od počátku zcela intuitivní. Zároveň však poskytuje nepřeberné množství informací. Vidíte v ní vše od názvů hvězd a souhvězdí, až po ty nejmenší družice, co se právě pohybují nad vaší hlavou. Je to opravdu dechberoucí. Máte vážně pocit, jako byste s sebou v kapse nosili své malé planetárium.

Skvělé je, že aplikace je zdarma ke stažení pro zařízení Android i IOS, takže jí může mít opravdu každý, kdo vlastní chytrý telefon Ať už tedy jen hledáte zábavu pro mladší členy rodiny, pro sebe nebo se chcete dozvědět něco víc o noční obloze vyzkoušejte Stellarium Mobile a uvidíte, že nebudete litovat.