Kontroverzní Filip Turek

Filip Turek, bývalý automobilový závodník, mezinárodně uznávaný expert na automobily, influencer, podnikatel a momentální lídr kandidátky koalice politických stran PŘÍSAHY a MOTORISTŮ, se stal nečekaně jednou z nejvýraznějších osobností letošních voleb do europarlamentu. Turek se v posledních měsících často objevuje na sociálních sítích a v krátkých videích prezentuje své krajně radikální názory na Zelenou dohodu Evropské unie, otevřeně kritizuje liberální politiku a hájí konzervativní postoje k zahraniční politice. K jeho cílům v europarlamentu patří hlavně ukončení naplánované regulace spalovacích motorů, obhajoba české koruny, zastavení nelegální migrace, svoboda průmyslu a vlastně i zrušení celého „Zeleného šílenství“ jak rád ve svých proslovech Zelenou dohodu označuje.

Proč je jeho kandidatura tak diskutabilní?

Filip Turek bez debaty zaujal mladou generaci. Toto tvrzení dokazuje mnoho faktorů, jako například výsledek nedávných studentských voleb, kde se jeho politická koalice PŘÍSAHA a MOTORISTÉ umístila na druhém místě s 14,2 % po koalici SPOLU, která dosáhla 15,17 %. Koalice, za kterou Turek kandiduje, v těchto volbách ovládla hlasy středních odborných škol a učilišť. Co toto vypovídá o politické gramotnosti studentů si každý může domyslet sám. Na sociálních sítích jako je TikTok, Instagram a podobné, má Turek statisíce zhlédnutí a tím pádem disponuje obrovským dosahem, který aktivně využívá pro svou politickou kampaň.

Proč je Turek pro mladé tak přitažlivý?

Filip Turek disponuje vzhledem takzvaného „alfa samce“. Jeho ostrý hranatý obličej, vkusné oblečení a sebejistý postoj jsou aspekty, které jeho osobu posouvají vpřed. Jeho karierní úspěchy těmto rysům pouze přidávají hodnotu. Proto si hlavně mladí muži vybírají Turkovu osobnost za vzorovou a reprodukují jeho krajní názory, i když politickým problémům vlastně většinově nerozumí.

Celkově lze říci, že Filip Turek je zajímavou a kontroverzní osobností, která velmi dobře oslovuje mladou generaci. Otázkou zůstává, jestli se Turkovi podaří své obdivovatele přimět k tomu, aby přišli k urnám a hodili hlasovací lístek s kroužkem u jeho jména dovnitř.

Zdroj: Filip Turek (motorista) – Wikipedie