Kafe? Víme kde!

Bydlíte v Praze a chtěli byste si dopřát teplou kávu v příjemném prostředí a v centru? Jste na správném místě:) Tento článek vám přináší seznam a popis těch nejlepších kaváren v centru Prahy! Všechny jsou osobně navštívené mnou.

Alchymista

Příjemná kavárna hned vedle Letenského Náměstí. Uvnitř podniku jsou k dispozici pohodlné gauče, knihy a deskové hry. Během klidného popíjení v lehce staromódním prostředí se okolo vás volně procházejí dvě místní kočky a občas jsou i v rohu v kleci vidět papoušci. Ti vaší návštěvě dodávají jak vizuální, tak zvukový zážitek. Ceny jsou lehce nadstandardní, ale s tím roste i kvalita kávy. 

Zasekávák

Kavárna nabízí rozmanitý výběr nápojů, od různých čajů, přes kafe, limonády, pivo, víno, míchané drinky až po tvrdý alkohol. Prostředí uvnitř je sice menší, ale místa k sezení se nachází i před vstupem a v příjemné zahrádce uvnitř uzavřeného bloku. Ceny zde nepřesahují standardy a kafe je pěkně aranžováno. Zasekávák se nachází pár minut od zastávky Hradčanská na metru A.

Dobrá Trafika

Dobrá Trafika má v Praze hned dvě pobočky. Jedna se nachází na Újezdě, u tramvajové zastávky Hellichova a druhá v ulici Šumavská poblíž Náměstí Míru. Obě kavárny mají příjemnou zahrádku i prostory uvnitř. V nabídce je několik originálních, lépe řečeno nevšedních nápojů. Někdy je ale pobočka na Hellichově přeplněná. V takovém případě je to na Šumavskou dvacet minut tramvajemi s jedním přestupem.

Café V zahradě

Hned při příchodu do kavárny na vás příjemně zapůsobí lehce moderní, pozitivní interiér a po průchodu první částí se dostanete do prosklené místnosti se skleněným stropem a výhledem na venkovní zahrádku. Obzvláště dobrým zážitkem je pak káva v teple s pohledem na mokré venkovní okolí při dešti. Zahrádka také působí dobrým dojmem a klidem venkovního bloku. Podnik se nachází u tramvajové zastávky Náměstí Bratří Synků. Jsou zde k dispozici různá pexesa a jiné dětské nebo společenské hry. Z nabídky si můžete vychutnat, jak sladké a slané dobroty, dezerty, tak i polévky, kafe a řadu dalších teplých, či studených nápojů.

Café Therapy

Kavárna/Restaurace v ulici Školská hned vedle Václavského náměstí je velmi prostorný objekt s hudbou a vkusným playlistem. Součástí prostor je i konferenční sál s kapacitou cca 40 osob. V nabídce je zde chříčské a plzeňské pivo, kafe, koktejly, alkohol, malá a velká jídla nebo různé dezerty.

Skautský Institut

Skautský Institut na Staroměstském náměstí má několik pater, vnitřní a velké venkovní prostory. Součástí venkovních prostorů jsou také pavlače a v nejvyšším patře i plácek “na střeše”. Z nabídky si znovu můžete vychutnat různé občerstvení obdobné předešlým, obsahující mimo jiné samozřejmě kafe a pivo. Druhý Skautský Institut se nachází v Kampě, poblíž výše zmíněné Dobré Trafiky.