Dva fanoušci zemřeli v tlačenici po koncertu rapperky GloRilla v Rochestru

V tlačenici po koncertu rapperky GloRilla v Rochestru zemřeli v tlačenici dva fanoušci. Policie uvedla, že dav se začal hroutit a spěchat k východu nejspíš, když si mysleli, že slyší výstřely. Nicméně poručík Rochesterské policie uvedl pro ABC News, že neexistoval žádný důkaz, který by potvrdil, že vůbec k nějaké střelbě došlo.

GloRilla, která před incidentem ukončila vystoupení, řekla, že byla „zdrcená a zlomená“. Uvedla také, že se o tom dozvěděla až po tom, co opustila místo konání.

„Moji fanoušci pro mě znamenají celý svět.“ napsala na sociální sítě. “Modlíme se za jejich rodiny a za brzké uzdravení všech postižených.”

Policie uvedla, že incident začal krátce po skončení koncertu v areálu Armory v neděli večer.

“Existují zprávy, že byly slyšet výstřely, které vyvolaly v davu paniku, ale to se nepotvrdilo,” řekl policejní šéf David M. Smith.

Policejní oddělení v prohlášení dodalo: „Slyšeli jsme mnoho zpráv o potenciálních příčinách, včetně velikosti davu, výstřelů, pepřového spreje a dalších.“

“Předběžné zprávy od lidí na místě naznačují, že tato zranění byla způsobena ušlapáním. Nemáme žádné důkazy o výstřelech nebo o tom, že by byl někdo zastřelen nebo pobodán.”

Policie uvnitř hlediště našla tři těžce zraněné ženy. Jedna, 33letá Rhondesia Beltonová z nedalekého Buffala, zemřela v nemocnici.

“Její rodina, přátelé a kolegové jsou zdrceni a ponecháni truchlit nad touto tragickou ztrátou.” řekl starosta Buffala Byron Brown.

Policie v Rochesteru v pondělí pozdě večer oznámila smrt druhé ženy ve věku 35 let. Její jméno nebylo zveřejněno.

Další žena zůstává v kritickém stavu s těžkými zraněními. Dalších sedm lidí se léčí se zraněními, která nejsou život ohrožující.

(zdroj: BBC News)