Apple Vision Pro: Revoluce v technologii

Společnost Apple uvedla na trh dlouho očekávanou novinku Vision Pro. Headset umožňuje propojení virtuální a rozšířené reality v jednom. Tato technologie poskytuje uživateli možnost ponořit se do úžasných virtuálních světů a prozkoumat jejich nekonečné možnosti. Headset je též další inovací společnosti Apple po sedmiletém okně po vydání chytrých hodinek Apple Watch.

Vision Pro je zatím dostupný pouze v USA. Společnost Apple dodnes neprozradila, kdy produkt rozšíří do zbytku světa. Množství fanoušků společnosti Apple však bylo ochotných si pro headset do USA doletět. Cena se pohybuje okolo 3499 dolarů, což je v přepočtu zhruba 81 tisíc korun. Můžeme však počítat, že u nás cena bude ještě vyšší.

Josh Edelson | AFP | Getty Images

Mezi prvními Čechy, kteří měli tu možnost headset otestovat, byli technologičtí nadšenci Petr Mára, Jaroslav Beck a Lubo Smid.

„Vnímám headset jako ekvivalent prvního iPhonu se všemi negativy rané verze, ze které se stane dlouholetá série postupně vylepšovaného produktu. Už teď je ale jasné, že Apple přinesl něco, co jasně definuje budoucnost konzumace obsahu a produktivity,“ – Lubo Smid, zdroj Forbes.cz

Vision Pro má nicméně i mnoho chyb. „Software potřebuje vyladit a cena jasně ukazuje, že jde o zařízení spíše pro developery. Masové adopce se dočká až u druhé nebo třetí generace s nižší cenou a více aplikacemi,“ upozorňuje Jaroslav Beck a opět odkazuje k prvnímu iPhonu. Zdroj Forbes.cz

Funkce brýlí

Brýle mají schopnost proměnit jakoukoliv místnost ve vaše vlastní osobní kino. Filmy, seriály a hry můžete rozšířit na ideální velikost, zatímco se budete cítit, jako byste byli součástí akce díky prostorovému zvuku.

Apple také představil funkci 3D kamery. Umožňuje uživatelům zachytit kouzelné prostorové fotografie a videa a poté znovu prožít tyto vzácné okamžiky jako nikdy předtím.

Headset od společnosti Apple je často porovnáván ke konkurenčnímu Meta Quest. Avšak většina recenzí se shoduje, že Vision Pro je jak hardwarovým, tak softwarovým vybavením o generaci dál.

Zdroje:

Wikipedia

Forbes.cz

Apple.com