Velikonoce na silnicích

Každoročně jsou policisté o Velikonočních svátcích bdělejší než normálně. Lidé se vracejí z chalup a od rodin většinou o Velikonočním pondělí, to je ale zvykem si ráno za koledu dát pár panáků. Proto se společně se silvestrem a novým rokem považují tyto svátky za nejrizikovější co se týče řízení pod vlivem alkoholu. V prostoru je více hlídek a policistů, kteří měří rychlost, zastavují řidiče a měří jim hladinu alkoholu. Z hlediska nehodovosti lze uplynulý velikonoční víkend hodnotit jako jeden z nejmírnějších. Police eviduje 584 nehod, loni jich bylo 780, což není málo, ale v porovnání s jinými roky je to méně. Letos zraněných při dopravních nehodách bylo 126, ale ne všechny nehody byly zapříčiněné jízdou pod vlivem. Letos si autonehody vyžádaly 2 životy, což je nejméně od roku 2000.