Tipy na úklid domácnosti

Zastavili jste se někdy nad svou neuklizenou domácností a přemýšleli nad tím, jak ji co nejrychleji a nejúčinněji uklidit? Případně vzít si ponaučení do příště, abyste předešli nepořádku v budoucnu? V tomto článku naleznete pár tipů, které vám mohou v úklidu pomoci.

Jak zní zlaté pravidlo co můžeš udělat teď, neodkládej na později. Spousta z nás si při pohledu na neuklizenou myčku pomyslí, že času je dost a vyklidit ji můžeme za chvíli. Tedy radou, kterou v tomto článku zmíním jako první je uklízet pravidelně, aby se nepořádek postupně nezvětšoval a tím také narůstal váš stres. 

Dalším tipem je zhostit se úklidu hned ráno. Je příjemný pocit vrátit se večer domů a vidět uklizenou domácnost. Ustlat si ráno postel je základní věc, kterou můžete udělat k tomu, abyste získali motivaci pokračovat v úklidu dál. Když máte problém ráno s ospalostí, může vám například hlasitý zvuk vysavače pomoci k tomu se pořádně probrat. 

Uklízení je dobré nejen po vizuální stránce, ale také abyste předešli různým nemocem. Pro uchování větší čistoty se při příchodu dovnitř přezouvejte. Je dobré recyklovat. Teplotu lednice nastavte na nižší než pět stupňů, aby se v ní nenashromažďovaly bakterie. Také po použití své úklidové prostředky umyjte a desinfikujte.

Dále se nebojte pořídit úložné prostory jako jsou například poličky, krabice atd. Můžete tím uložit například poházené oblečení, nebo uklidit papíry a knížky, které nemáte kam dát. 

Abyste se při větším úklidu vyvarovali zbytečnému zašpinění oblečení, oblečte si pracovní oděv, který nevadí, když se zašpiní.

Při mytí oken se řiďte počasím, myjte okna, když je mírně zataženo, ne když je teplo a slunečno. Nejdříve umyjte rámy oken a teprve poté až okna, aby vám při opačném postupu špinavá voda z rámů nevystříkla na okna. 

Pokud nevíte co si počít s rezavými skvrnami, které se mohou vyskytovat například na  verandách, terasách nebo v garážích můžete rozřezat citrón a na skvrny jej nakapat a nechte 10 minut působit. Poté spláchnout vodou a případně vydrhnout kartáčem.

Je také dobré při větším úklidu systematicky uklízet pokoj po pokoji, abyste se nemuseli znovu vracet a pomyslně ho odškrtnout ze seznamu. 

Posledním typem, který v tomto článku uvedu, je si při úklidu pustit hudbu, která vám práci může zpříjemnit.

zdroje: https://www.popularmechanics.com/home/interior-projects/how-to/g1238/15-secrets-to-cleaning-your-home-in-half-the-time/, https://cleanwhale.cz/blog/5-tipu-jak-rychle-uklidit-byt?gad=1&gclid=CjwKCAjwkLCkBhA9EiwAka9QRkDVT1omLf2Sk53GkcKvVTq6qXKjdRonjED102SOZSEkai8yr3G56RoCWpQQAvD_BwE