Sum 41

Sum 41 je kanadská rocková kapela, která byla založena v roce 1996. Skupina získala popularitu svým legendárním albem All Killer No Filler, které vyšlo v roce 2001. Album obsahuje hity jako “Fat Lip” a “In Too Deep”, které se staly jejich průlomovými písněmi.

Od té doby Sum 41 vydali řadu dalších úspěšných alb, včetně Does This Look Infected? (2002), Chuck (2004), Underclass Hero (2007), Screaming Bloody Murder (2011) a 13 Voices (2016). Všechny tyto nahrávky taktéž obsahují velké hity a kapela se postupně stala jednou z nejvýznamnějších v rockovém světě.

Sum 41 se vyznačuje kombinací punk rocku, pop punku a hard rocku. Jejich hudba je známá pro své silné kytarové riffy, melodické zpěvy a sebevědomé živé vystoupení. Texty písní se často zabývají tématy jako je vzdor vůči autoritě, osobním bojem a vztahy.

V roce 2019 se kapela málem rozpadla, když se zpěvák Deryck Whibley dostal do vážných zdravotních problémů. Museli tak zrušit řadu plánovaných koncertů. Nicméně, po jeho zotavení se kapela opět vrátila na scénu.

V současné době se Sum 41 vydali již několik singlů a mezi nimi je i píseň s názvem Waiting On a Twist of Fate, která má sloužit jako upoutávka na nové album s názvem Heaven x Hell, které vyšlo 29. března 2024. Toto album bude naneštěstí jejich poslední a objedou s ním na své tour skoro celý svět včetně České republiky.