Pro Prahu 30!

Ve středu 23. března se v Praze uskutečnil veřejný pochod pořádaný hnutím Poslední generace, která si klade za požadavek snížit rychlost v Praze na 30 km/h a upozornit na klimatický kolaps. Byl to již šestý pochod za “třicítku” v Praze.  Akce byla nahlášena pražské policii, která připravila adekvátní bezpečnostní opatření a blokovala pro protestující 1 až 2 pruhy. Akce začínala na Náměstí Míru, odkud prošla přes Karlovo náměstí k řece. Pochod byl ukončen u Magistrátu hlavního města Prahy.

Poslední generace (Last generation) je celosvětové studenty založené klimatické hnutí. “Poslední generace” mají v názvu proto, že dle mnohých výpočtů je dnešní generace vskutku ta poslední, co ještě může klimatickou krizi zastavit.

Pochodu se účastnilo přes sto lidí, včetně několika politických osobností např. Matěj Michalik Žaloudek. Protestu odporovala 3-4 členná skupina členů strany Svobodných.

Pořadatelé avizovali, že akce budou i nadále pokračovat. Více v naší reportáži… zatím nedostupné