„Děti se v poslední době nejčastěji obrací na Linku bezpečí s psychickými problémy. Prudce narůstá téma sebevražedných myšlenek a sebepoškozování.“

Linka bezpečí je dětská krizová linka s mezinárodním telefonním číslem 116 111, působící po celé české republice.“ Řekla vedoucí telefonické služby Linky bezpečí Karolina Balcarová.

Tento rozhovor vznikl o velikonočních prázdninách na naší chalupě, je tedy doprovázen zpěvem ptáků. Omluvte tedy, že zvuk není studiový, ale spíše amatérský.

Linka bezpečí vznikla roku 1994 v počtu několika konzultantů pro děti, které se třeba nechtějí svěřovat svým rodičům a potřebují probrat své problémy s někým jiným v soukromí a s jistotou, že se o problému nikdo jiný nedozví.

Za rok se na Linku bezpečí obrátí přibližně 185 000 dětí a studentů. Řešit mohou jak náročné životní situace, tak každodenní problémy. Jsou tři možnosti, jak se na Linku bezpečí obrátit a to telefonicky, přes chat Linky bezpečí a přes e-mailovou poradnu Linky bezpečí. Všechny tyto varianty jsou zdarma. Linka bezpečí také navštěvuje školy a natáčí vzdělávací videa a podcasty.

rozhovor na youtube
rozhovor na soundcloud

Napište odpověď