Volby by vyhrálo ANO. Vrátit se může ČSSD.

Podle průzkumu agentury Median pro ČT, by sněmovní volby vyhrálo hnutí ANO. S 29.5 %. Jako druhá by skončila koalice SPOLU s 27.5 % a třetí by se umístili Piráti s 10.5 % Do sněmovny by se dostalo ještě SPD s 8 % a STAN s 5.5 %. Posledním případným subjektem je ČSSD, které se umístilo těsně na 5% vstupní hranici. 

Za zmínku stojí havně model se samostatnými stranami. Ten jasně ukazuje, že TOP 09 a KDU ČSL by se samy do sněmovny nedostaliy. Obdrželi 4 % respektive 3 %. Lidovce by předběhlo i hnutí Přísaha Roberta Šlachty, které by obdrželo 3.5 %. 

Novým subjektem, který se na scéně objevil, je hnutí PRO 2022, které by získalo 3 %. Voliči PRO pravděpodobně pochází od SPD a Trikolóry, které si oproti minulému měsíci pohoršily. Průzkum uzavírá KSČM s 2.5 % hlasů.

OdpovědětPřeposlat