Dnes byl poslanci gruzínské vládní strany Gruzínský sen stažen kontroverzní návrh zákona, kvůli němuž by se gruzínské organizace, které dostávají víc jak 20% příspěvků ze zahraničí, museli registrovat jako zahraniční agenti a to pod hrozbou pokuty. Stáhnutí tohoto návrhu bylo oznámeno oficiálním vyjádření strany. Vládní strana tak učinila po dvou dnech protestů v hlavním městě Gruzie – Tibilisi proti této legislativní změně, kterých se zúčastnilo tisíce lidí. Dle odpůrců jde o zákon inspirovaný tím, který už je deset let zaveden v Rusku, a který používá ruský prezident Vladimír Putin k potlačování opozice v zemi. Podle opozice by mohl tento návrh zákona podkopat snahu Gruzie dostat se do Evropské unie.
Během protestů proti demonstrujícím byl použit slzný plyn a vodní děla. Přestože Gruzínský sen stáhnul tuto novelu, opozice chce v protestech pokračovat, dokud zákon nebude oficiálně zrušen a dokud nebudou propuštěni zadržení demonstranti.
Představitelé místní vlády uvedli, že tyto návrhy jsou nezbytné k vykořenění „zahraničního vlivu“ a špionů z politické scény, přičemž Gruzínci mají právo vědět, kdo financuje místní nevládní organizace. Samotná gruzínská prezidentka Salome Zurabišviliová se však vyjádřila, že by zákon vetovala a vyjádřila solidaritu s protestujícími.
Mluvčí Kremlu Dimitrij Peskov oznámil, že Rusko vyjadřuje nad událostmi Tibilisi znepokojení a odmítl, že by gruzinský návrh měl něco společného s ruskými zákony. „Kreml zde nebyl inspirací a nemá s tím nic společného. … Pokud tomu dobře rozumím, jedna verze byla velmi podobná obdobnému zákonu ve Spojených státech.“ řekl dle agentury Reuters Peskov.
Zastává pozici manažera a editora společenské rubriky. Je milovníkem historie i dobrého jídla.